ايجاد نخستين «كميته همكاری‌های مشترك با مجموعه‌های دانش‌بنيان»

ايجاد نخستين «كميته همكاری‌های مشترك با مجموعه‌های دانش‌بنيان»

به دستور سید جواد سلیمانی؛ مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، نخستین «كميته همكاری‌های مشترك سايپا با مجموعه هاي دانش بنيان» در صنعت خودرو كشور ايجاد شد.

به گزارش سايپا نيوز، گروه خودروسازي سايپا در راستاي تاكيدات مقام معظم رهبری و همچنين اجراي ابلاغيه ۱۰گانه قرارگاه توليدِ وزارت صمت كه در آن به استفاده از پتانسيل مراكز دانش‌بنيان، جذب نخبگان و افزايش خوداتکایی اشاره شده بود، كميته همكاری‌های مشترك با مجموعه‌های دانش‌بنيان را ايجاد كرد.
گروه خودروسازی سايپا درصدد است با ايجاد اين كميته، ضمن افزايش همكاری‌ها با مجموعه‌‌های دانش‌بنيان، از توان و تخصص اين مجموعه‌ها در طراحی و توليد خودروهای جديد و تكميل پروژه‌هاي بومی‌سازی قطعات محصولات خود استفاده كند.
داخلی‌سازی قطعات بافناوري بالا (هاي‌تك)، كاهش وابستگي به دانش فني توليد اين محصولات و توليد موتور و خودروهاي كم مصرف از موارد ديگري است كه سايپا در سال جاري با همكاري دانش بنيان ها دنبال مي كند.
سايپا با اين رويكرد از تمام شركت‌هاي دانش بنيان كه در صنعت خودرو و صنايع مرتبط با آن فعاليت مي كنند، دعوت مي كند تا همكاري هاي خود را با كميته تخصصي ياد شده، آغاز كنند.
بنابراين گزارش، سايپا برای گذر از توليد فعلی خودرو به سمت توليد مدرن و از سوي ديگر افزايش بهره وري، همكاري با صاحبان ايده در مراكز دانش‌بنيان و استارتاپ‌ها را ضروري مي داند، لذا همكاري با مجموعه‌هاي دانش‌بنيان در گروه خودروسازي سايپا بازتعريف شده و در اولويت بخش هاي تحقيقاتي و توسعه‌اي سايپا قرار گرفته است.
گفتنی است بر اساس این دستور؛ يكي از اهدافي كه گروه خودروسازي سايپا براي “كميته همكاري‌هاي مشترك سايپا با مجموعه هاي دانش بنيان” در نظر گرفته، جذب نخبگان و دانشگاهيان براي انجام پروژه هاي توسعه اي گروه خودروسازي سايپا است.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.